שאלות ותשובות בנושא הסרת שיער IPL

הסרת שיער בשיטת IPL היא אחת השיטות החדשות יותר בשוק טיפולי הסרת השיער. מדובר בטכנולוגיה ששימשה בעבר לטיפולים קוסמטיים בעור (כמו טיפולי הצערת עור הפנים, העלמת פיגמנטציה, צלקות אקנה ועוד), אך התגלתה כיעילה גם להסרת שיער. ריכזנו את השאלות הנפוצות ביותר שעולות בקרב המתעניינים בהסרת שיער IPL.

כיצד מתבצע טיפול הסרת שיער ב- ipl?

הסרת שיער IPL עובדת על טכנולוגיית הבזקי אור. במהלך הטיפול עוברים עם ידית מיוחדת, היורה פולסים של אור באורכים משתנים, על פני העור החשוף, שני ס"מ בכל פעם.

מה ההבדל בין הסרת שיער בשיטת IPL והסרת שיער בלייזר?

ככלל, שתי השיטות מושתתות על טכנולוגיית אור. אך בעוד שבהסרת שיער בלייזר, פועלת קרן אור אחת ויחידה בעלת עוצמה חזקה מאד, בהסרת שיער IPL פועלות מספר קרני אור חלשות יותר, במקביל. פיזור הקרניים גורם לכך שהטיפול ב-IPL עדין יותר וכואב פחות מהטיפול בלייזר. מכיוון שמדובר במכשיר שאינו אגרסיבי, הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בטיפול IPL, פחותים מאלה של הלייזר.

בשתי השיטות המועמדים בעלי סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר הם בעלי שיער כהה ועור בהיר, אך בipl טווח העור והשיער אליהם מכוון המכשיר גדול יותר מרוב מכשירי הלייזר. עם זאת, סיכויי הצלחת הסרת שיער IPL נמוכים במקצת מסיכויי הצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר.

האם ניתן להסיר שיער בשיטת IPL מכל מקום בגוף?

אין בעיה להשתמש ב-ipl להסרת שיער מכל איבר בגוף וכן מעור הפנים.

מהם האזורים מהם מקובל להסיר שיער בשיטת IPL?

האזורים השכיחים ביותר להסרת שיער IPL בקרב נשים הם: קו בקיני, בית שחי ורגליים ואילו אצל גברים מדובר בכתפיים, גב, בטן וחזה.

איזה הכנות נדרשות לקראת טיפול הסרת שיער IPL?

מומלץ להפסיק להשתזף כשבועיים לפני הטיפול, זאת בשל רגישות היתר של העור במהלך תקופה זו. בנוסף, ישנם אזורים אותם רצוי לגלח כהכנה לטיפול (כגון רגליים, קו בקיני ובית שחי). לעומתם, ישנם אזורים אותם אין צורך לגלח (חזה, בטן וגב).

כמה זמן נמשך כל טיפול?

משך הטיפול משתנה מאיזור אחד למשנהו, ונע בין דקות בודדות לאזורים בעלי שטח קטן ועד 35-40 דקות לאזורים בעלי שטח גדול.

כמה זמן צריך להמתין בין טיפול לטיפול?

בדרך כלל יש להמתין בין 4-6 שבועות. זמן ההמתנה משתנה בהתאם לאזור בגוף ממנו מסירים את השיער ובהתאם לנתוני המטופל.

כמה זמן לוקח עד להשגת התוצאה הרצויה?

בממוצע, נדרשים בין 6-12 טיפולים עד להשגת עור חלק ונקי משיער. יתכן ותדרשו לטיפולי השלמה באמצעות מכשיר אחר (אפליציה, למשל), שכן מכשיר ה-Ipl ידוע כפחות יעיל להסרת שיער דקיק ופלומתי. בנוסף, יתכן ותדרשו לטיפולי תחזוק נוספים, פעם או פעמיים בשנה.

האם הסרת שיער בשיטת IPL מסירה את השיער לצמיתות?

כיום, אף אחת מהשיטות הקיימות בשוק אינה יכולה להבטיח הסרת שיער לצמיתות. בדרך כלל, כעבור מספר שנים, שב חלק מהשיער לצמוח. גם שינויים הורמונליים בלתי צפויים עשויים להביא לצמיחת שיער שכבר חשבנו שנעלם מחיינו. עם זאת, הסרת שיער IPL תבטיח דילול משמעותי של כמות השיער.

מי רשאי לבצע הסרת שיער במכשיר IPL?

כל מי שעבר הכשרה על מכשיר ipl יכול להסיר באמצעותו שיער. בשונה ממכשירי הלייזר, בהסרת שיער ipl אין חובה שהמטפל יהיה רופא או בעל הכשרה רפואית.

האם בטוח להסיר שיער בipl?

מדובר בטכנולוגיה בטוחה מאד עם מעט סיכונים ותופעות לוואי. אולם, חשוב לוודא כי המטפל מכיר את המכשיר היטב ומיומן בו.

מתי מתחילים לראות תוצאות?

תוצאות ראשונות ניתן כבר לאחר הטיפול הראשון, אז השיער שצומח, שברירי יותר ונושר כעבור זמן קצר.

איך אפשר לדעת אם הסרת שיער בשיטת IPL מתאימה לי?

אמנם הסרת שיער ב-ipl מתאימה למגוון סוגי עור ושיער, אך היא אידיאלית ביותר לבעלי עור בהיר ושיער כהה. בעלי עור כהה, עדיין יכולים להינות מהטיפול אך מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית ולבצע בדיקת התאמה למכשיר לפני התחלת הטיפולים.

האם יש מי שהסרת שיער IPL אסורה לו?

הסרת שיער אינה מומלצת לסובלים מבעיות הורמונליות, ובכלל זה, גם לבני נוער ונשים בהריון. גם לסובלים ממחלות עור כרוניות או לנוטלים תרופות הידועות בהשפעתן על העור, מומלץ להתייעץ עם רופא או לדחות את הטיפול.

היכן מומלץ לבצע טיפולי הסרת שיער בipl?

הסרת שיער בipl ניתן לבצע במכונים של הרשתות הגדולות והמוכרות, כמו גם מרפאות פרטיות המחזיקות במכשירי ה-ipl השונים. אין חובה שהמטפל יהיה רופא, כמו בהסרת שיער בלייזר, אך יש לוודא כי הוא מכיר את המכשיר היטב ובעל ניסיון רב בתפעולו.

הצטרפו לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים והטבות בלעדיות בנושא טיפולי הסרת שיער? הצטרפו לניוזלטר שלנו! תקבלו מידע עדכני על הטכנולוגיות והשיטות החדשות להסרת שיער לגברים ונשים, סקירות מומחים על המוצרים והשירותים המובילים בתחום, וגם הצעות ייחודיות וקופונים להנחות על מגוון הטיפולים. פשוט השאירו את כתובת המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל מה שחם בעולם הסרת השיער!