שאלות ותשובות בנושא הסרת שיער 4MP

אנשים רבים המבקשים להפטר משיער גופם, נתקלים לא אחת בבלבול והצפת מידע בשל מגוון האפשרויות הגדול העומד בפניהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר העולות בנוגע להסרת שיער בשיטת 4MP, בתקווה שאלה יעזרו לעשות מעט סדר בבלגן.

מהי טכנולוגית 4MP וכיצד היא עובדת?

טכנולוגיית 4MP היא טכנולוגיה מתקדמת אשר פותחה על ידי חברת SharpLight Technologies כמכשיר לביצוע הסרת שיער וכן לביצוע טיפולים קוסמטיים שונים, כמו העלמת כתמים והצערת העור. הוא נופל למשפחת מכשירי הסרת שיער ipl וכמוהם עושה שימוש בהבזקי אור על מנת לחמם את שורש השיער ולהשמידו. במכשיר עצמו יש ארבע ידיות המאפשרות שימוש בעוצמות משתנות של קרן אור במהלך אותו טיפול, בהתאם לנתוני וצרכי המטופל.

איך אפשר לדעת אם הסרת שיער במכשיר 4MP מתאימה עבורי?

הסרת שיער 4MP נהנית מטווח גדול מאד של אוכלוסיות שיכולות לבצע אותה. בשונה ממכשירי הלייזר או אינפרא אדום, כאן בעלי עור כהה ושיער בהיר אינם נותרים מקופחים ויכולים להנות מתוצאות טובות מאד, שכן טכנולוגיית ה-DPC, עליה מושתתת הסרת שיער 4MP, משלבת בתוכה שלושה מצבים שונים:

  • Smooth Pulse – המתאים לבעלי עור כהה ובעיקר לשלבי הטיפול הראשונים.
  • Long Pulse – המתאים לבעלי צבע עור בינוני ושלבי הטיפול האמצעיים.
  • High Pulse – המתאים לבעלי עור בהיר ושלבי הטיפול האחרונים.

האם יש מי שאסור לו לעבור הסרת שיער בשיטת 4MP?

הסרת שיער 4MP אמנם מתאימה לבעלי מגוון רחב של צבעי עור ושיער, איך ישנן אוכלוסיות שמומלץ כי ימנעו מהטיפול, בהן: נשים בהריון או בתקופת הנקה, אנשים הסובלים מבעיות הורמונליות או מחלות שונות כאפילפסיה, סכרת, סרטן, מחלות עור באזור המטופל, בעיות בקרישת דם או לנוטלים קורטיזון או סטרואידים. ככלל, לנוטלים תרופות למיניהן, מומלץ להוועץ עם רופא לפני התחלת הטיפול.

האם בטוח להסיר שיער באמצעות 4MP?

הסרת שיער 4MP נחשבת לאחת השיטות המתקדמות והבטוחות ביותר להסרת שיער כיום. מערכת קירור מובנת במכשיר לצד פיקוח וחיוב המטפלים בשיטה זו לעבור הכשרה מסודרת על המכשיר, מקטינים מאד סיכונים ותופעות לוואי אפשריים כגון: כוויות, פגמנטציה ועוד.

האם זה כואב?

לא. מערכת הקירור האינטגרלית מצננת את העור במהלך הטיפול ומעמעמת את הכאב. כתוצאה מכך, אין צורך להשתמש במשחות מאלחשות וג'לים למיניהם, כמו בשיטות הסרת שיער אחרות כדוגמת לייזר, אינפרא אדום.

האם הסרת שיער בשיטה זו מסירה את השיער לצמיתות?

כיום אין אף שיטה שיכולה להבטיח את הסרת השיער לצמיתות. ישנם דיונים רבים בנוגע ללגיטימיות השימוש במושג "לצמיתות" בהקשר של טיפולי הסרת השיער ויש מי שמעדיפים להשתמש במונחים עדינים יותר ומטעים פחות כמו "הפחתת שיער לצמיתות". עם זאת, כמו השיטות האחרות, הסרת שיער 4MP יכולה להביא להפחתה משמעותית של השיער לטווח הרחוק, כששיעורי ההצלחה שלה עומדים על כ80%.

כמה טיפולים יש לעבור עד לקבלת התוצאה הסופית?

הסרת שיער 4MP היא, כאמור, מהטכנולוגיות המתקדמות ביותר כיום בשוק הסרת השיער. מספר הטיפולים הנדרש להשלמת הטיפול תלוי בגורמים שונים ומשתנה ממטופל למטופל, אך ישנה הסכמה בין מכוני הסרת השיער השונים כי משך הטיפול הכולל נמוך בכ30% לעומת טיפולים במכשירים אחרים.

כמה זמן צריך לחכות בין טיפול לטיפול?

משך זמן ההמתנה בין טיפול לטיפול משתנה ממטופל למטופל ובהתאם לשלב הטיפול. הוא נע בין חודש לשלושה חודשים.

מי יכול לבצע הסרת שיער במכשיר 4MP?

ברמת העיקרון, אין הכרח שהמטפל יהיה רופא, אולם חלה עליו החובה לעבור הכשרה ייעודית על המכשיר.

היכן מומלץ לבצע טיפול להסרת שיער 4MP?

הסרת שיער 4MP ניתן לבצע בחלק מהמכונים של הרשתות הגדולות והמוכרות. ישנן גם קוסמטיקאיות פרטיות המחזיקות במכשיר ומבצעות את הטיפול. לפני שמחליטים היכן לבצע את הטיפול, כדאי לודא כי המטפל/ת עבר הכשרה רלוונטית על המכשיר והוא/היא בעל/ת ניסיון רב בו.

האם אפשר להסיר שיער בכל איבר בגוף?

הסרת שיער 4MP אפשרית בכל מקום בגוף, מאזורים גדולים עד קטנים.

מהם היתרונות של שיטה זו על פני שיטות אחרות?

מדובר בטיפול מהבטוחים ביותר בשוק, נטול כאב, המספק תוצאות טובות גם עבור מי שהסרת שיער באמצעות השיטות האחרות אינה כדאית עבורו, כבעלי עור כהה ושיער בהיר.

מתי מתחילים לראות תוצאות?

תוצאות ראשונות יופיעו כבר לאחר הטיפול הראשון, אז השיער שצומח הופך שברירי יותר ונושר כעבור מספר ימים.

האם אפשר להסיר את השיער גם בקיץ?

בהחלט כן. בשונה משיטות אחרות, הסרת שיער 4MP אינה מצריכה ויתורים כמו חשיפה לאור השמש או שיזוף במהלך תקופת הטיפול.

כמה עולה להסיר שיער ב-4MP?

הסרת שיער ב-4MP נחשבת לחסכונית יחסית כיוון שמספר הטיפולים הנדרש להשלמתה נמוך בכ-30% לעומת הסרת שיער בשיטות אחרות ועל כן היא זולה יותר. המחיר עם זאת משתנה ממכון הסרת שיער אחד למשנהו, ובהתאם לנתוני המטופל וצרכיו (אם הוא מעוניין לעבור טיפול באזור אחד בגוף או ביותר). רוב הרשתות הגדולות מקיימות מבצעים והנחות תקופתיים ו/או על סדרת טיפולים, לכן אפשר ומומלץ לערוך סקר שוק לפני קבלת ההחלטה היכן לבצע את הטיפול.

הצטרפו לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים והטבות בלעדיות בנושא טיפולי הסרת שיער? הצטרפו לניוזלטר שלנו! תקבלו מידע עדכני על הטכנולוגיות והשיטות החדשות להסרת שיער לגברים ונשים, סקירות מומחים על המוצרים והשירותים המובילים בתחום, וגם הצעות ייחודיות וקופונים להנחות על מגוון הטיפולים. פשוט השאירו את כתובת המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל מה שחם בעולם הסרת השיער!