שאלות ותשובות בנושא הסרת שיער באינפרא אדום

הסרת שיער באינפרא אדום היא אחת השיטות הותיקות יותר בשוק הסרת השיער לצמיתות, אשר כמו הלייזר, וטכנולוגיות ה-IPL וה-SHR, פועלת בטכנולוגיה המושתתת על קרני אור. בחרנו לענות לכם על כמה שאלות נפוצות בנושא הסרת שיער באינפרא אדום. לפניכם תשובות לשאלות שונות.

מה ההבדל בין הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום והסרת שיער בלייזר?

בעוד שבמכשיר הלייזר פועלת קרן אור אחת ובעוצמה חזקה, במכשיר האינפרא אדום, פועלות מספר קרני אור באורכים משתנים. השימוש במספר קרני אור מגדיל את יעילותו של מכשיר האינפרא אדום עבור מי שהלייזר אינו יעיל עבורם – בעלי עור ושיער כהה. בנוסף, טיפול בלייזר מותר רק על ידי רופא ואילו אינפרא אדום גם על ידי מי שאינו רופא, בתנאי שעבר הכשרה על המכשיר. מכאן, שהוא נחשב בטיחותי יותר ממכשיר הלייזר.

האם הסרת שיער באינפרא אדום באמת מסירה את השיער לצמיתות?

כיום כבר ידוע כי אף שיטה לא יכולה להבטיח הסרת שיער לצמיתות. רוב השיטות המודרניות יכולות להביא להסתלקות הרוב המוחלט של השיער לתמיד, אולם שינויים הורמונליים במהלך החיים עשויים להביא לשובו של השיער. טכנולוגיית האינפרא האדום נהנית מסיכויי הצלחה העומדים על 80%.

האם זה מסוכן?

הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום נחשבת לבטוחה. קיימת סכנת כוויות או פיגמנטציה לכן חשוב לודא כי מבצע הטיפול עבר הכשרה נאותה על המכשיר והוא בעל ניסיון בשימוש בו. מעבר לכך, יש להמנע מחשיפת האיברים המטופלים לאור השמש לאורך כל תקופת הטיפול.

האם טיפול באינפרא אדום הוא כואב?

לא מדובר בטיפול כואב במיוחד ובנוסף, כחלק מהטיפול, מורחים על האיזור משחה מיוחדת מאלחשת וג'ל מיוחד הסופג חלק מקרן האור, ואלה מפחיתים את הכאב עוד יותר.

האם אפשר לבצע טיפולים בקיץ?

במהלך טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום, יש להמנע כמה שיותר מחשיפה לשמש, שכן הדבר עשוי לגרום לכתמים בעור ופגמנטציה. לכן, מומלץ שלא לבצע את הטיפולים בקיץ.

האם ניתן לעבור את הטיפול בכל מקום בגוף?

בהחלט. הסרת שיער באינפרא אדום ניתן לבצע בכל איבר בגוף, במשטחים גדולים וקטנים כאחד.

האם יעיל באותה המידה לבעלי כל גווני העור והשיער?

בשל היכולת של מכשיר האינפרא האדום להשתמש במספר גלי אורך באורכים שונים הוא מתאים לספקטרום רחב יותר של גווני עור ושיער מאשר מכשיר הלייזר, כך שגם בעלי גוון עור כהה יהנו מאחוזי הצלחה גבוהים מטכנולוגיה זו להסרת שיער. עם זאת, נמצא כי מכשיר האינפרא אדום אינו יעיל עבור בעלי שיער ג'ינג'י, בלונדיני ולבן.

מי רשאי לבצע את הטיפול?

כל מי שעבר הכשרה לשימוש במכשיר אינפרא אדום יכול להסיר באמצעותו שיער.

איך מתבצע הטיפול?

לפני תחילת הטיפול מגלחים ומנקים את האזור המטופל ומורחים עליו משחה מאלחשת. לאחר מכן, עוטפים את האזור בניילון נצמד למשך חצי שעה עד שעה, במטרה לאפשר למשחה להתחיל לפעול. לפני תחילת הטיפול מסירים את הניילון ומורחים שכבה דקה של ג'ל. לאחר מכן עוברים עם המכשיר על האזור.

כמה טיפולים זה מצריך עד שמגיעים לתוצאה הרצויה?

מספר הטיפולים הנדרשים שונה מאדם לאדם ומשתנה גם לפי האזור בגוף ממנו מסירים את השיער. על פי רוב מדובר ב7-12 טיפולים עד לקבלת התוצאה הרצויה.

כמה זמן יש להמתין בין הטיפולים?

יש להמתין לפחות כחודש בין טיפול לטיפול.

מה אורכו של טיפול הסרת שיער באינפרא אדום?

אורכו של טיפול בודד נמשך בין מספר דקות לשעה ונקבע על פי האיזור בגוף ממנו מסירים את השיער.

מאיזה גיל אפשר להתחיל?

ככלל, הסרת שיער באינפרא אדום אינה מומלצת לבעלי בעיות הורמונליות למיניהן, ולבני נוער שעוד לא סיימו להתייצב מבחינה הורמונלית. אפשר להתחיל בסביבות גיל 18.

כמה זמן לוקח עד שמתחילים לראות תוצאות?

יש מי שרואים תוצאות ראשונות כבר אחרי הטיפול הראשון, אז השיער הופך שבירי ופשוט נושר כעבור זמן קצר. כעבור 3-5 טיפולים יתחיל שינוי של ממש כשהשיער יהפוך דליל יותר ומרקמו ישתנה בהתאם.

איך קובעים איזה מכשיר הוא המתאים ביותר עבורנו?

לפני שמחליטים היכן ובאמצעות איזה מכשיר להסיר את השיער, מומלץ לחקור את הנושא באופן מעמיק. הוועצו עם חברים בעלי ניסיון ופנו למכוני הסרת השיער השונים על מנת לשמוע מה יש להם להציע לכם. לאחר שבחרתם מכון, תוכלו להגיע לפגישת יעוץ, בה יתאימו את מכשיר הסרת השיער לצרכים האישיים שלכם. זכרו כי חשוב לודא כי מי שמטפל בכם יודע מה הוא עושה, עבר הכשרה נאותה על המכשיר והוא בעל ניסיון בשימוש בו.

הצטרפו לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים והטבות בלעדיות בנושא טיפולי הסרת שיער? הצטרפו לניוזלטר שלנו! תקבלו מידע עדכני על הטכנולוגיות והשיטות החדשות להסרת שיער לגברים ונשים, סקירות מומחים על המוצרים והשירותים המובילים בתחום, וגם הצעות ייחודיות וקופונים להנחות על מגוון הטיפולים. פשוט השאירו את כתובת המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל מה שחם בעולם הסרת השיער!