מידע נוסף על הסרת שיער באפילציה

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעות אטרקטיביות!

הסרת שיער באפילציה

הסרת שיער באפילציה, מכונה גם מחט חשמלית או אלקטרוליזיס, ונחשבת לשיטה ותיקה וידועה מאוד להסרת שיער. טיפול אפילציה מתאים למגוון רחב של מטופלים ואחוזי ההצלחה שלו גבוהים. לפניכם כל המידע.

טיפולי אפילציה (מחט חשמלית)

  • למי זה מתאים: הטיפול מתאים לכל סוגי העור והשיער, גם לשיער בהיר ועדין.
  • מידת הכאב: טיפול הסרת שיער באפילציה נחשב לכואב יחסית, אך ניתן לעמעם את הכאב על ידי שימוש במשחה מאלחשת אותה מורחים כשעה לפני תחילת הטיפול.
  • כמות טיפולים: מספר הטיפולים הדרוש משתנה ממטופל למטופל, אך ניתן לערוך אותם בתדירות גבוהה של פעמיים בשבוע, ולקצר משמעותית את משך הטיפולים הנדרש עד להגעה לתוצאה הרצויה.
  • מחיר: המחיר עבור טיפולי הסרת שיער באפילציה נמדד בדרך כלל לפי שעה, ועולה בין 50-100 ש"ח לרבע שעת טיפול.

הטכנולוגיה: כיצד פועלת המחט החשמלית?

ההיסטוריה של האפילציה מתחילה במאה ה-19, כאשר רופא העיניים ד"ר צ'ארלס מישל חיפש פתרון לבעיית צמיחת הריסים ההפוכה בקרב המטופלים שלו, זאת, כיוון שבעיה זו גרמה בעקיפין גם למחלות שונות, בהן דלקות עיניים, כאבים ובעיות נוספות. בשנת 1875 ביצע ד"ר מישל ניסוי בעזרת סוללה ושני חוטי חשמל, באמצעותם צרב את זקיק השערה של אותם ריסים פגומים.

טיפול אפילציה בימנו מתבצע בצורה יותר מתקדמת, הכוללת החדרת מחט חשמלית דקיקה ומיוחדת אל תוך זקיק השערה. המחט מעבירה זרם חשמלי אשר צורב את השורש, פוגע באספקת הדם אליו, ובכך נפגע פוטנציאל השערה לצמיחה מחודשת. לאחר הצריבה במחט המטפל מושך את השערה ממקומה באמצעות פינצטה.

אורכו של טיפול הסרת שיער באפילציה קצר יחסית ונע בין רבע שעה לשעה, במהלכו עוברים עם המחט על כל שיערה בנפרד. בכל סבב ניתן לטפל רק באיזור קטן (אם כי ניתן לטפל במספר אזורים קטנים בחלקים שונים של הגוף).

קיימים סוגים שונים של מכשירי אפילציה להסרת שיער, רובם ממוחשבים ומאפשרים קביעת תוכנית טיפול לפי סוג השערה, מהפלומתית ועד העבה ביותר. בנוסף ישנם מכשירים ביתיים המאפשרת לבצע את הטיפול גם בבית.

החלמה ותוצאות הטיפול

לאחר כל טיפול אפילציה, יצמחו באזור המטופל פצעים קטנטנים, אשר יגלידו לאחר מספר ימים. הפצעים לא ישאירו צלקות או סימנים בעור, אך יש להקפיד לא לגרד אותם. במידה והטיפול מתבצע באזורים רגישים, כגון מפשעות או בתי שחי, ייתכן שהאזור יכאב מעט במשך מספר שעות לאחר הטיפול, אך הכאב יחלוף עד מהרה.

מומלץ למרוח משחה מרגיעה באזור המטופל, כמו גם קרם לחות מועשר לאחר כל מקלחת.

החדשות הטובות בכל הנוגע לתוצאות הסרת שיער באפילציה הן, שכל זקיק שערה שנדקר על ידי המחט לא אמור לצמוח שוב לעולם. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שגם לאחר שתסיימו את כל הטיפולים ועורכם יהיה חלק כפי שחלמתם, שינויים הורמונליים טבעיים עשויים להביא לצמיחתן של שערות חדשות. מדובר במקרים נדירים, שיכולים לנבוע למשל מנטילת תרופות מסוימות, ולא מהתנהלותו של מחזור צמיחה נורמלי, כפי שקורה בטיפולי הסרת שיער אחרים.

יתרונות הסרת שיער באפילציה

  • שיעור ההצלחה של טיפולי אפילציה הינו כ-95%, ונחשב לגבוה בהשוואה לשיטות אחרות של הסרת שיער.
  • הסרת שיער באפילציה אינה מבדילה בין גווני עור או צבע שיער. גם בני נוער הסובלים משיעור יתר ונמצאים בשלב של שינויים הורמונליים, יכולים לעבור טיפול אפילציה.
  • אין צורך להמתין מספר שבועות עד הטיפול הבא (לעומת הסרת שיער בלייזר), מכיוון שהטיפול עצמו קצר ומכסה רק שטח קטן בכל פעם. כעבור יומיים או שלושה תוכלו לשוב ולעבור טיפול נוסף בשיטה זו. כמו כן, אם ברצונכם לטפל בשערות בודדות או בשטחים קטנים, היו בטוחים ששיטה זו מושלמת עבורכם וכי המטפל לא יפספס את הזקיק אשר אתם רוצים להשמיד.

חסרונות הטיפול במחט חשמלית

  • כאב הנלווה לטיפול – את שלב חדירת המחט הדקיקה לזקיק השערה יש סיכוי שלא תרגישו כמעט, אך הזרם החשמלי, הצורב את השורש, מורגש יותר. רמת הכאב בטיפול זה משתנה בין האזורים: היא קלה יותר באזורים כגון רגליים, אך כואבת יותר באזורים רגישים יותר, דוגמת מפשעות ובתי שחי.
  • באופן עקרוני, הסרת השיער באפלציה מתאפשרת לכלל אזורי הגוף אך בניגוד לשיטות כמו הסרת שיער בלייזר או SHR, שיטה זו פחות מתאימה לטיפול בשטחים נרחבים, כגון אזור הגב, מכיוון שבשיטה זו הרופא או הקוסמטיקאי מטפל בכל שערה בנפרד ונדרש זמן רב להשלמת הטיפול. זו הסיבה לכך שאפילציה אידיאלית בעיקר לאזורים קטנים כמו עור הפנים או כהשלמה לטיפולים האחרים.

מחירים ועלויות

טיפול הסרת שיער באפילציה נחשב די יקר ועולה אצל קוסמטיקאית מוסמכת בין 50-100 ש"ח לרבע שעת טיפול. מכשיר אפילציה לשימוש ביתי עולה בין 1,700-3,000 שקלים.

הצטרפו לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים והטבות בלעדיות בנושא טיפולי הסרת שיער? הצטרפו לניוזלטר שלנו! תקבלו מידע עדכני על הטכנולוגיות והשיטות החדשות להסרת שיער לגברים ונשים, סקירות מומחים על המוצרים והשירותים המובילים בתחום, וגם הצעות ייחודיות וקופונים להנחות על מגוון הטיפולים. פשוט השאירו את כתובת המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל מה שחם בעולם הסרת השיער!