הסרת שיער בחוט היא אחת השיטות העתיקות להסרת שיער, שהייתה נפוצה בארצות המזרח ועשתה דרכה מערבה. היא כל כך פשוטה שלמעשה אינה מצריכה דבר למעט חוט וזוג ידיים. למרות כל הפיתוחים והחידושים בתחום הסרת השיער, עדיין יש רבות ברחבי העולם ששומרות חסד לחוט.

טיפולים בחוט

השיטה העתיקה, שהייתה נפוצה בארצות המזרח ועשתה דרכה מערבה, נחשבת היום לפופולארית בקרב טיפולי הסרת השיער, בעיקר לעור הפנים. שיטה זו מצריכה חוט תפירה, זוג ידיים וזהו בערך. בטיפולי הסרת שיער בחוט, מלופף החוט סביב עצמו ומוצמד לעור. מתיחת החוט כולאת את השערות הלא רצויות בתוכו ותולשת אותן.

  • מידת הכאב: כמו בשיטות מריטה אחרות, מדובר בטיפול כואב אך גם סטרילי ובטוח.
  • כמות טיפולים: לרוב, שב השיער לצמוח כעבור שבועיים-שלושה.
  • מחיר: המחירים נעים מ-3 שקלים לחוט תפירה ועד 119 שקלים עבור מכשיר ייעודי.

איך זה עובד?

החוט, מלופף סביב עצמו, הנמתח על העור, כאשר פעולת משיכה כולאת בו את השערות הלא רצויות ותולשת אותן מן השורש. הסרת שיער בעזרת חוט מהווה פתרון מושלם לבעלי עור רגיש כיוון שאינה פולשנית ואינה מצריכה שימוש בחומרים כימיים למיניהם.

הסרת שיער בחוט אינה נחשבת לאחת השיטות הנפוצות ביותר להסרת שיער. השימוש העיקרי בה הוא בעיקר עבור שיער הפנים והיא נפוצה בעיקר בקרב נשים.

האם אפשר להסיר שיער בחוט מכל מקום בגוף?

ברמת העקרון, ניתן להסיר שיער בחוט בכל אזור בגוף, אך השיטה אידיאלית במיוחד עבור השיער בפנים (גבות, שפם).

האם זה כואב?

הסרת שיער בחוט, כמו יתר הטיפולים המבוססים על פעולת המריטה, כואבת אך פעולה חוזרת מחלישה את השורש השערה ומצמיחה שיער דליל וחלש יותר, ועל כן נכרת ירידה בכאב כעבור זמן מה.

כמה טיפולים צריך לעבור עד לקבלת התוצאה הסופית?

מאחר ולא מדובר בהסרת שיער לצמיתות, השערות שבות לצמוח כעבור שבועיים-שלושה, אז נדרשים לשוב על הפעולה.

אזורים נפוצים בהם נהוג להסיר שיער בחוט

הסרת שיער בחוט מוצלחת בעיקר עבור אותן שיערות קטנות ובהירות שמתפספסות בשימוש בשיטות אחרות. לכן היא אידיאלית לשיער הפנים, בעיקר לשפה העליונה, הגבות והסנטר.

עלויות ומחירים

הסרת שיער בחוט, היא ככל הנראה השיטה הבסיסית ביותר להסרת שיער, כאשר מלבד חוט כותנה פשוט ושתי ידיים, היא אינה מצריכה דבר. את חוט הכותנה ניתן להשיג בכל סופר או בית מרקחת בעלות של שקלים בודדים (לא יותר מ5 שקלים).

מכשיר הסרת שיער בחוט ייעודי, סליק, נמכר במחיר של 119 שקלים.

פסגת הטכנולוגיה בתחום, היא מכשיר העונה לשם "סליק" (Slique) ושיש מי שקוראים לו מהפכני. מכשיר הסליק יכול להוות פתרון טוב למי שמבקשת להסיר שיער בחוט אך לא מסוגלת לעשות זאת בעצמה בשיטה המסורתית. את המכשיר, יחד עם עשרה חוטים, נרתיק וחוברת הסברה, ניתן להשיג בעלות של 139 שקלים באתר החברה. עם זאת, ניתן להשיגו בזול יותר ברשתות הסופר פארם וחנויות דומות. חפשו מבצעים מזדמנים.

למחירון הסרת שיער בבית