הסרת שיער בגילוח היא השיטה הזמינה והנוחה ביותר להסרת שיער מיותר מהגוף ונפוצה הן בקרב גברים, והן בקרב נשים. היא אינה מצריכה מיומנות מיוחדת וניתן לבצעה בכל זמן ובכל מקום. החיסרון המובהק של הסרת שיער באמצעות גילוח הוא הצורך בתחזוק על בסיס כמעט יומיומי.

הסרת שיער בגילוח

הורדת שיער מהרגליים באמצעות סכין גילוח

גילוח היא השיטה המהירה מכל השיטות האחרות להסרת שיער. הגילוח נטול כאב ומביא לחלקות מושלמת, שכן אף שערה לא חומקת מנחת זרועה של הסכין.

התוצאה הטובה אינה מחזיקה מעמד זמן רב, מה שמצריך תחזוק על בסיס כמעט יומיומי. קיים טווח מחירים רחב בין מכשירי הגילוח השונים הנע בין שקלים בודדים עבור סכין חד פעמית ועד מאות ואלפי שקלים עבור סכינים ומכונות גילוח של המותגים השולטים בשוק.

מכשירי הגילוח הם רבים ומגוונים, החל מסכינים חד פעמיות וסכיני גילוח רב שימושיות ועד למכונות גילוח חשמליות ומקצועיות.

קראו עוד על מכשירי גילוח ביתיים

אזורים נפוצים בהם נהוג להסיר שיער בגילוח

הסרת שיער בגילוח לגבר

גילוח הפנים נפוץ בקרב גברים

באופן כללי, ניתן להסיר את השיער המיותר בכל איבר ומקום בגוף באמצעות גילוח.

האזור הנפוץ ביותר לגילוח בקרב גברים הוא הפנים, שם השיער צפוף ועבה. כמו כן, גברים רבים מגלחים את איזור החזה והבטן ואף את העורף והכתפיים.

הסרת שיער בגילוח אצל נשים נפוצה יותר בעיקר באזור הרגליים ובית השחי.

חשוב לזכור כי בכל זאת מדובר בסכין חדה ומסוכנת, לכן יש לבצע את הפעולה בעדינות וזהירות, בכדי לא לפצוע את העור וכמובן, להרחיק את הסכינים מהישג ידם של ילדים.

האם זה כואב?

ממש לא! מעבר למהירות הטיפול וזמינותו, היתרון של הסרת השיער בגילוח הוא בכך שההליך אינו כואב כלל.

כמה טיפולים צריך לעבור עד לקבלת התוצאה הסופית?

לא מדובר בהסרת שיער לצמיתות ולמעשה גילוח מעודד צמיחת שיער עבה יותר וכהה יותר. חזרה על הפעולה נדרשת, על פי רוב, אחת ליום-יומיים.

מחירים ועלויות

הסרת שיער בגילוח היא, לכל הדעות, אחת הדרכים הזולות ביותר להשגת תוצאות מהירות. את סכין הגילוח הפשוטה ביותר ניתן לרכוש בעלות של שקלים בודדים. אולם מכשירים משוכללים יותר (כמו מגוון הסכינים של המותג ג'ילט) עשויים להגיע לכמה מאות שקלים.

כאשר זה נוגע למכונות גילוח, המחירים מתחילים במאות שקלים (בין 300-500 שקלים בממוצע, תלוי באיכות ובחברה) ועשויים להגיע לאלפי (!!!) שקלים עבור מכונות גילוח מקצועיות.

סכיני גילוח חד פעמיים ניתן למצוא בשקלים בודדים, ועד למותגים יקרים – 230 ש"ח (סכין גילוח של איישב). מחירן של מכונות גילוח חשמליות נע בין מאות לאלפי שקלים. למשל, מכונת גילוח של פיליפס (RQ1280), למשל, עולה בסביבות 1,900 שקלים.

למחירון הסרת שיער בבית